DigiPořad  - úvodní epizoda

Epizoda 1.
Nebát se a začít

Spolu s našimi hosty vám nabídneme inspirativní pohledy na to, jak si poradit s digitálními kompetencemi a novou informatikou u vás ve škole. Vypravíme se na reportáž do Kyjova, Kroměříže a pražských Čakovic, nahlédneme do workshopů na konferenci DigiSeč a poradíme, jak se popasovat s nákupem digitálních učebních pomůcek. Můžete si nás pustit v kuse a nebo si vyberte a přehrajte to, co vás nejvíce zajímá.

Jednotlivá videa


Malými krůčky
k velkým změnám

Počátkem října se uskutečnil jubilejní desátý ročník konference DigiSeč s podtitulem Malými krůčky k velkým změnám. Nedostali jste se na Seč osobně? Nechte spoluautorku konceptu Evu Fanfulovou, aby vás konferencí zaměřenou na novou informatiku a digitální kompetence provedla.

Digitální pomůcky.
Co radí MŠMT?

Jaké pokročilé digitální učební pomůcky si pořídit pro svoje žáky? Jste na začátku a zatím spíše tápete? Odpověď vám dá inspirativní reportáž z Prahy 9, kterou jsme natočili společně s Annou Stočesovou Martinkovou, vedoucí Oddělení podpory digitálního vzdělávání MŠMT. 

Červená karkulka, vlk
a digitální kompetence

Jovanka Rybová je od roku 2012 ředitelkou malotřídky na předměstí Kyjova. Jak zvládají digitální kompetence žáci její školy? Na jedničku! Osvojit si je mohou mimo jiné i prostřednictvím klasických pohádek, jak se sami můžete přesvědčit ve videu z jejího workshopu z konference DigiSeč. 

Představujeme:
IT guru Petr Polívka

Potřebujete odbornou pomoc při správě IT ve škole? Řešíte infrastrukturu, bezpečnost či finance na rozvoj IT? Chcete poradit se správou sítě? Chcete si udělat audit zabezpečení a stavu sítě své školy? Se vším poradí koordinátor sítě IT guru Petr Polívka.

„Zahrála jsem
přísnou učitelku“

Při výuce nové informatiky žáků s mentálním postižením je zpravidla nezbytným podpůrným opatřením úprava vzdělávacího obsahu. Jak na to? V kůži žáků se na chvíli ocitli učitelé a další účastníci workshopu Renaty Votavové
z Národního pedagogického institutu ČR.

Škola hrou
v Kroměříži

A u dětí s lehkým mentálním postižením zůstaneme i v poslední reportáži. Podívejte se, jak se zavádění nové informatiky a osvojování digitálních kompetencí daří na Základní škole 1. máje v Kroměříži. Školou vás provede ředitelka Milena Tunkerová.