Umělá inteligence ve škole

27. 9. 2023, 15.00–16.00

Online

Jak umělé inteligenci (AI) porozumět a jak ji využít ve vzdělávání? Sledujte živě streamovanou debatu u kulatého stolu 27. 9. 2023 od 15 hodin.

Co nového přinese pedagogům a žákům cílené zapojení AI do výuky a jak na to? Jak ovlivní témata digitálních kompetencí učitelů i žáků průnik AI do mediálního prostoru a široká dostupnost těchto nástrojů? Stranou nezůstanou ani právní a etické otázky spojené například s využíváním zdrojů generovaných AI.

Pozvání do debaty přijali:
🔹 Lenka Kučerová, spoluzakladatelka a členka iniciativy prg.ai, jejímž cílem je mimo jiné upevňovat vztahy mezi akademickou, výzkumnou a aplikační sférou
🔹 Ondřej Vykoukal, expert na právo duševního vlastnictví v souvislosti s využíváním technologií, včetně AI. Spoluautor manuálu Využití ChatGPT ve školách – právní pohled.
🔹 Klára Pirklová, designérka online vzdělávání, lektorka AI pro učitele a lektory a členka expertní pracovní skupiny Národního pedagogického institutu pro umělou inteligenci.
🔹 Ivana Böhmová za tým podpory škol v oblasti revize RVP ZV v informatické a digitální oblasti promluví koordinátorka oblasti AI ve vzdělávání

Živě streamovaná debata proběhne 27. září 2023
Další debaty u kulatého stolu, týkající se digitalizace školství, sledujte na YouTube