Kompletní nabídka podpory školám. Vše na jednom místě a zdarma

Vzdělávání, konzultace a sdílení. Vyberte si.

Kompletní nabídka podpory školám.
Vše na jednom místě a zdarma

Vzdělávání, konzultace a sdílení. Vyberte si.

Přihlaste se na kurzy a webináře

Vyberte si z naší široké nabídky vzdělávání pro učitele, ředitele i koordinátory změny.

Pokud není u kurzu nebo webináře vypsaný termín nebo je kapacita naplněna, ozvěte se nám prosím prostřednictvím formuláře.

Záznamy webinářů

Startovací balíček Revize ICT RVP ZV

Superlektorský kurz pro koordinátory změny 1/2

Superlektorský kurz pro koordinátory změny 2/2

Pro ředitele a koordinátory změny

Vzdělávací workshopy a kurzy zdarma - jak zavádět změny v rámci nové RVP ZV z roku 2021.

Pro učitele

Vyberte si z nabídky startovacích kurzů a webinářů, které vás připraví na změny v konkrétních předmětech. Účast pro učitele je zdarma.

pro 2. stupeň ZŠ

Pokud není u kurzu nebo webináře vypsaný termín nebo je kapacita naplněna, ozvěte se nám prosím prostřednictvím formuláře.

Pro celou sborovnu

Workshop v rozsahu 4 hodin je určen pedagogickým sborům škol a probíhá přímo ve škole. Účastníci si v různých aktivitách propojí kvalitu využívání digitálních technologií ve výuce s rozvojem digitálních kompetencí, budou hledat možnosti napojení klíčových digitálních kompetencí na obsah předmětů a vyzkouší si, co to znamená mít společný plán (ŠVP) k rozvoji digitálních kompetencí žáků ve škole.

Workshop v rozsahu 4 hodin poskytuje účastníkům prostor pro společné plánování školní strategie. Školní týmy budou rozklíčovávat digitální kompetence do jednotlivých aktivit, které jsou zaměřeny na odpovídající výstupy v různých předmětech. V rámci workshopu se pracuje s ŠVP školy, na které workshop probíhá. Tento workshop je určen školám, které již mají za sebou základní workshop a chtějí si ověřit, jak se jim povedlo zapracovat změny z nového RVP do ŠVP. 

Víte, co všechno patří do kybernetické bezpečnosti ve škole? Workshop pro pedagogy z jedné školy nabízí různé pohledy na kybernetickou bezpečnost s ukázkami možných řešení. V diskuzích o kazuistikách se budete zamýšlet nad digitálním wellbeingem svým i svých žáků, stejně jako nad různými hrozbami a útoky, kterým může čelit jednotlivec i škola jako instituce. 

Cílem workshopu je poskytnout vhled do problematiky kybernetické bezpečnosti žáků, pedagogů i školní digitální infrastruktury a povzbudit spolupráci při jejím zajišťování. 

Seminář/workshop v rozsahu 4 celých hodin včetně přestávek a závěrečné diskuze můžete objednat prostřednictvím formuláře – metodik příslušného krajského pracoviště NPI ČR vám zprostředkuje kontakt s lektorem (v případě pedagogického sboru nad 15 osob s tandemem lektorů). Konzultace pro celou sborovnu jsou pro školy zdarma, stejně jako další podpora NPI ČR v tzv. malých revizích.

V tomto prezenčním kurzu se naučíte, jak využít umělou inteligenci při přípravě na výuku. Seznámíte se s různými aplikacemi, které vám pomohou vytvořit kvalitní a zajímavý obsah pro vaše žáky, a s webovými stránkami, kde naleznete další tipy. Během několika úvodních minut se naučíte upravit pomocí umělé inteligence fotografii a vymažete z ní nechtěné objekty. Díky dalším jednoduchým aktivitám pochopíte, co je to umělá inteligence a naučíte se to hlavní – pomocí umělé inteligence generovat text a obrázky, rozmluvit avatara či vygenerovat prezentaci na zadané téma. Vše si vyzkoušíte na konkrétních praktických příkladech a úkolech. Kurz je vhodný pro učitele obou stupňů základní školy a tříd nižších gymnázií, kteří chtějí zlepšit svou digitální gramotnost a kreativitu a kteří nemají velkou zkušenost s využíváním umělé inteligence. 

Kurz je interaktivní a nabízí mnoho příležitostí k diskuzi, zpětné vazbě a sdílení zkušeností. Po absolvování kurzu budete schopni používat umělou inteligenci jako nástroj pro tvorbu atraktivního a inovativního výukového materiálu. Ke kurzu je potřeba mít účet v ChatGPT, doporučujeme také registraci účtu Microsoft. 

Cíl/cíle: Seznámení s nástroji AI pro přípravu na výuku a jejich praktické vyzkoušení  
Cílová skupina: Učitelé 1. a 2. stupně ZŠ, nižšího gymnázia. Tyto programy jsou určeny pro ucelené pedagogické týmy (včetně pedagogických asistentů) a účast kompletního pedagogického sboru je žádoucí.  
Forma: prezenční v dané škole 
Časová dotace: 4 vyučovací hodiny (180 minut)

Pro ICT koordinátory

Kvalifikační studium

Kvalifikační studium je určeno pro pedagogy, kteří chtějí získat kvalifikaci pro výkon specializované činnosti koordinace v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jedná se o jednoleté studium, které vám poskytne komplexní pohled na problematiku digitálních technologií ve školách, rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků, tvorbu ICT plánu školy nebo přípravu žákovských projektů.

Aktualizační kurz

Chcete být v obraze o nejnovějších trendech a novinkách v oblasti digitálních technologií ve vzdělávání? Chcete zlepšit své znalosti, dovednosti a postoje jako ICT koordinátor ve škole? Zapojte se do aktivního a inspirativního vzdělávacího kurzu, kde si vyzkoušíte praktické příklady, sdílení zkušeností a spolupráci s ostatními účastníky. Nabízíme vám aktualizační kurz pro ICT koordinátory.


Objednejte si konzultaci

Máme pro vás tři typy individuálních konzultací. Naši experti vám poradí, jak na úpravy ŠVP, jak začlenit digitální technologie a kompetence do výuky i jak na digitální infrastrukturu školy.


Konzultant
ŠVP na míru

Obraťte se na naše zkušené konzultanty a proberte s nimi změny, které RVP z roku 2021 přinášejí. Získejte podporu na míru přímo pro vaši školu. Konzultovat můžete online nebo prezenčně, záleží na vaší domluvě s konzultantem. Konzultace jsou zdarma a je možné je využívat i opakovaně. Nebojte se zeptat, jsme tu pro vás a pro vaši školu!

Krajský ICT metodik (KIM)

Hledáte nejvhodnější vzdělávací zdroje, aplikace, platformy pro výuku, komunikaci, sdílení práce žáků a učitelů? 
Potřebujete odborně pomoci s vhodným začleněním digitální techniky a digitálních kompetencí do výuky ve vzdělávacích oborech vaší školy? Zdarma vám pomohou krajští ICT metodici KIM.

Konzultant
IT Guru

IT konzultant, tzv. IT guru, zdarma pomůže při řešení financování a rozvoji digitálních technologií ve škole.
Potřebujete odbornou pomoc při správě IT ve škole? Řešíte infrastrukturu, bezpečnost či finance na rozvoj IT? Chcete poradit se správou sítě? Chcete si udělat audit zabezpečení a stavu sítě své školy a nevíte, jak na to? IT konzultant vám zdarma pomůže.

Využijte pomoci a podpory přímo v regionu 

Chcete se zúčastnit akce přímo ve vašem kraji? Organizaci a plánování jednotlivých webinářů a workshopů v rámci přímé podpory škol mají na starosti krajští koordinátoři na jednotlivých krajských pracovištích NPI ČR. 

Přímý kontakt na krajského koordinátora ve vašem kraji
Krajské pracoviště Krajský koordinátor E-mailová adresa Tel. číslo
Brno Ing. Irena Vajen irena.vajen@npi.cz 770 171 672
Ing. Bc. Tomáš Cimbálník tomas.cimbalnik@npi.cz 774 714 708
České Budějovice Bc. Gabriela Švehlová gabriela.svehlova@npi.cz 774 200 236
Tereza Vaškovská tereza.vaskovska@npi.cz 724 093 485
Hradec Králové Bc. Andrea Černá andrea.cerna@npi.cz 775 349 656
Jihlava Mgr. Alena Lukášová alena.lukasova@npi.cz 771 237 754
Yvetta Muráriková, DiS. jan.murarik@npi.cz 778 482 526
Karlovy Vary Martin Vlnas martin.vlnas@npi.cz 774 993 226
Liberec Mgr. Hana Lipenská hana.lipenska@npi.cz 777 496 056
Mgr. Jaroslav Vyskočil jaroslav.vyskocil@npi.cz 770 171 665
Olomouc Zuzana Páťalová zuzana.patalova@npi.cz 770 101 726
Ostrava Ing. Eva Veličková, Ph.D. eva.velickova@npi.cz 770 171 674
Pardubice Ing. Veronika Bártová veronika.bartova@npi.cz 774 626 312
Plzeň Mgr. Jarmila Záhoříková jarmila.zahorikova@npi.cz 775 755 023
Praha a střední Čechy Mgr. Jana Šímová jana.simova@npi.cz 775 029 950
Mgr. et Mgr. Andrea Poluhová andrea.poluhova@npi.cz 774 806 894
Ústí nad Labem Ing. Lukáš Vaníček lukas.vanicek@npi.cz 603 497 683
Zlín Ing. Lukáš Slovák lukas.slovak@npi.cz 728 085 301

Sdílejte své zkušenosti s ostatními


DIGI plovárna

Používáte již digitální nástroje v rámci své výuky? Nevíte si rady? Chcete se dozvědět, jak a co se osvědčilo vašim kolegům? Přijďte načerpat zkušenosti kolegů a podělit se o ty své na DIGI plovárnu.
Více informací
Program DIGI plovárny je zaměřen na jednotlivé vzdělávací obory (a jejich oborové didaktiky) a jejich vzájemné propojení s digitálními kompetencemi v souvislostech s novou informatikou. V rámci DIGI plovárny bude docházet k předávání a sdílení zkušeností a k vzájemné podpoře a reflexi mezi kolegy stejných vzdělávacích oblastí s návaznostmi na digitální gramotnost. Účastníci DIGI plovárny jsou aktivně zapojeni do procesu předávání a sdílení zkušeností. Prosíme účastníky o připravení si nějaké praktické aktivity z vašich vyučovacích hodin (kde rozvíjíte digitální gramotnost), kterou představíte kolegům. Přispějete tím k inspiraci ostatních a zároveň se budete moci inspirovat i vy.

DIGIakce

Inspirujte učitele a ředitele škol příběhem o vaší cestě digitalizací.

V rámci výzvy „DIGIakce školy školám“ hledáme pedagogy, kteří mají zkušenosti se zaváděním nové informatiky a digitálních kompetencí na školách, a to základních, gymnáziích i středních odborných školách. 

Sdílejte příběh o cestě vaší školy digitalizací, která posunula výuku do 21. století.

Máte zkušenosti s ICT ve výuce a chcete se stát lektorem/lektorkou?

Vysvětlíme.
Zjistíme.
Poradíme.

Ozvěte se!

 • Vybrat
 • Hlavní město Praha
 • Jihočeský kraj
 • Jihomoravský kraj
 • Karlovarský kraj
 • Královehradecký kraj
 • Liberecký kraj
 • Moravskoslezský kraj
 • Olomoucký kraj
 • Pardubický kraj
 • Plzeňský kraj
 • Středočeský kraj
 • Ústecký kraj
 • Vysočina
 • Zlínský kraj
 • konzultaci k zavádění změn ve škole
 • pomoc se správou a nákupem techniky (IT Guru)
 • pomoc s rozvojem digitálních kompetencí (lektor pro sborovnu)
 • pomoc se zavedením digitálních technologií do výuky (krajský ICT metodik)
 • pomoc s kyberbezpečností (lektor pro sborovnu)
 • pomoc s umělou inteligencí pro sborovny
 • jiné

Ozveme se běžně do 5 pracovních dnů.