ICT koordinátorům naživo aneb ring volný

30. dubna 2024 | 9.30–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠16.00

Magenta Experience Centrum, ARKÁDY PANKRÁC, Na Pankráci 86, Praha 4

možnost připojit se na dopolední část i online

Zveme Vás na neformální setkání určené školám (MŠ, ZŠ a SŠ) a jejich ICT koordinátorům, správcům sítí, zástupcům ředitelů i členům užšího vedení škol a jejich partnerům v digitálním vzdělávání.  

Komu je program určen:

koordinátoři ICT, ředitelé a zástupci škol a školských zařízení, učitel - metodik prevence, učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé MŠ, učitelé SOŠ a SOU

Cíl akce:

nabídnout všem zúčastněným konkrétní odborné vstupy a přednášky, propojit Vás s dalšími odborníky a konzultanty, kteří Vám s digitálními technologiemi ve škole pomohou. 

Pokračujeme v cyklu on-line i živých setkání, na kterých spolupracují členové DIGIKOALICE, společné platformy MŠMT a NPI ČR na podporu rozvoje partnerství v digitálním vzdělávání. 

Další informace, novinky a seznam partnerů veletrhu najdete na padletu 

Program konference

9:30–12:30   Zvané přednášky (anotace přednášek níže)
13:30–15:30   Veletrh partnerů a workshopy
15:30–16:30   Shrnutí, networking, exkurze v Magenta Experience Centru

Dopolední přednášky

9:30–10:00   Zahájení; nabídka NPI ČR v oblasti podpory ICT koordinátorů a širšího vedení škol; 40 let vzdělávacích technologií v ČR (Bořivoj Brdička, SKAV, SPOMOCNIK.RVP.CZ, NPI ČR)
10:00–10:30   Digitální dovednosti a odvaha učitelů pohledem ředitele školy (Jan Jirátko, NPI ČR, SPŠ Emila Kolbena, Rakovník, VISK)
10:30–11:00   Jak a kde hledat spojence pro ICT koordinaci ve škole (Michal Špitálník, NPI ČR, MAS – Střední Polabí, z.s., interaktivniskoleni.cz)
11:30–12:00   Role zřizovatele škol při ICT koordinaci ve školách a v území (Pavel Pospíšek, ÚMČ Praha 9)
12:00–12:30   Získávejte informace jako profesionál: Představení Open Source Intelligence - OSINT (David Havlík, CZECHMATE CZ, s. r. o.)

Odpolední worskhopy

13:30–14:15   ICT koordinátor není jen ajťák (Martina Majer, Dagmar Chytková)
14:15–15:00   OSINT ve vaší škole a v práci ICT koordinátora CZECHMATE CZ, s. r. o. (David Havlík)

Odpolední veletr partnerů a firem, exkurze

13:30–15:30   Veletrh partnerů a firem (vstup možný i bez registrace, otevřeno volně příchozím, i rodičům a široké veřejnosti)
15:30–16:00   Společné zakončení, exkurze v Magenta Experience Centru

Anotace zvaných přednášek

40 let vzdělávacích technologií v ČR: Bořivoj Brdička, SKAV, SPOMOCNIK.RVP.CZ, NPI ČR

Možná si řeknete, že je zbytečné zabývat se minulostí, jenže bez jejího poznání není možné chápat současnost. Protože jsem byl celou dobu u toho, dovolím si ukázat, kudy jsme prošli a naznačit souvislosti s tím, jaké problémy řešíme v současnosti. To vše v doprovodu Učitelského spomocníka Metodického portálu RVP.CZ.

Digitální dovednosti a odvaha učitelů pohledem ředitele školy: Jan Jirátko, NPI ČR, SPŠ Emila Kolbena (Rakovník), VISK

Motivovat učitele k zájmu o vlastní vzdělávání a vstřebávání mnoha novinek v digitálním vzdělávání, to je nelehký úkol pro nejednoho ředitele školy. V rámci přednášky se dozvíte, jak funguje digitalizace ve škole pod taktovkou ředitele a týmu průmyslovky v Rakovníku.

Jak a kde hledat spojence pro ICT koordinaci ve škole: Michal Špitálník, NPI ČR, MAS – Střední Polabí, z.s., interaktivniskoleni.cz

ICT koordinátor musí znát mnoho věcí. S více než 25 lety zkušeností s technikou, školeními a učiteli se nechte Michalem pobavit, odradit i inspirovat tím, co všechno se na školách stává a jestli je vůbec někdo, kdo vám s něčím může pomoci. Třeba některý příběh budete znát…

Role zřizovatele škol při ICT koordinaci ve školách a v území: Pavel Pospíšek, ÚMČ Praha 9

ÚMČ Praha 9 inicioval před několika lety velmi unikátní podporu školám, které zřizuje. Úřad jako takový si inicioval vlastní akreditaci DVPP pro vzdělávání ICT koordinátorů a pro školy, které zřizuje připravil na míru vzdělávací program a doprovodnou podporu k rozvoji digitalizace na školách. Přijďte si poslechnout příběh z devítky, ať jste angažovaní v jiné síti škol a jejich zřizovatelů, z nějakého projektu MAP IV či jste v užším vedení vaší školy a chcete získat triky, jak se svým zřizovatelem vyjednávat a navazovat užší spolupráci.

Získávejte informace jako profesionál: Představení Open Source Intelligence (OSINT): David Havlík, CZECHMATE CZ, s. r. o.

Naučte se využívat OSINT techniky a nástroje pro efektivní analýzu a rozhodování. Přednáška "Získávejte informace jako profesionál: Představení OSINT" vás provede klíčovými principy získávání, analýzy a etického využití veřejných dat. Získáte dovednosti pro úspěšné hledání online informací, monitorování trendů, rozpoznání důvěryhodných zdrojů, analýzu obsahu a právní zásady. Navíc se seznámíte s aplikacemi v kybernetické bezpečnosti, firemní analýze a kriminalistice. Praktická cvičení posílí vaše schopnosti pro efektivní OSINT. Absolventi kurzu mohou najít uplatnění jako kybernetičtí analytici, odborníci na firemní analýzu, vyšetřovatelé kyberkriminality či jinde na trzích se stále rostoucím důrazem na digitální bezpečnost a analytické schopnosti.

Anotace workshopů

ICT koordinátor není školní ajťák!: Martina Majer, Dagmar Chytková

ICT koordinátoři, zbystřete! Máte chuť posunout své znalosti a dovednosti na další úroveň? Přijďte na náš workshop, kde vám představíme nový aktualizační kurz a sami se přesvědčíte, že nuda to rozhodně nebude! Vyzkoušíte si, jak vypadá efektivní a zábavný e-learning a nabídneme vám možnost přednostní přihlášky do podzimního kurzu. Buďte mezi prvními, kdo se do kurzu zdarma zapíšou a dopřejte upgrade vaší roli ICT koordinátora. 

Open Source Intelligence v práci školního ICT koordinátora: David Havlík, CZECHMATE CZ, s. r. o.

Naučte se využívat OSINT techniky a nástroje pro efektivní analýzu a rozhodování. Wortkshop navazující na přednášku vás provede klíčovými principy získávání, analýzy a etického využití veřejných dat. Získáte dovednosti pro úspěšné hledání online informací, monitorování trendů, rozpoznání důvěryhodných zdrojů, analýzu obsahu a právní zásady.


Mohlo by vás také zajímat:


Studium pro ICT koordinátory 

Dozvědět se více →