Změna je život. Nejste v tom sami.

DIGI roadshow

pro učitele základních a středních škol

Změna je život. Nejste v tom sami.

DIGI roadshow

pro učitele základních a středních škol

Další setkání proběhne 24. září 2024 od 14 do 18 hodin

Na krajských pracovištích NPI ČR

Další setkání proběhne 24. září 2024 od 14 do 18 hodin

Na krajských pracovištích NPI ČR

 Cílem DIGI roadshow je podpořit školy v implementaci nových výstupů v rámci velké revize RVP ZV k rozvoji digitálních kompetencí. Akce nabídne účastníkům možnost prakticky se zapojit a vyzkoušet si nové přístupy v rámci rozvoje digitálních dovedností žáků do různých oborů. 

DIGI roadshow je unikátní inspirativní setkání zástupců škol, které probíhá na všech třinácti krajských pracovištích Národního pedagogického institutu ČR najednou během jednoho odpoledne. Od roku 2022 se setkání konalo již šestkrát, v průměru se účastní kolem 500-600 učitelů, ředitelů a dalších zástupců škol.

„Velké revize, malé revize, ...“ Ztrácíte přehled v tom, co všechno se v RVP ZV chystá? Potřebujete se ujistit, že jdete s digitálními kompetencemi správným směrem? Máte pocit, že s nástupem velkých revizí končí platnost těch malých? Zářijová DIGI roadshow Vám s těmito otázkami pomůže. Na praktických workshopech si ukážeme, jak souvisí změny v digitální oblasti s oběma zmíněnými revizemi základního vzdělávání. Přijdeme společně na to, že se není čeho bát a veškeré změny jen reagují na dynamický vývoj okolo nás. Přijďte načerpat novou inspiraci (a třeba i chuť a energii) do další práce. 


A jaká byla dubnová
DIGI roadshow?


S novou informatikou se nám do škol dostalo mnoho různých robotických hraček, programovatelných stavebnic a mikropočítačů. Na DIGI roadshow jsme se tentokrát zaměřili na smysluplné využití těchto učebních pomůcek zábavnou formou v informatice. Účastníci si vyzkoušeli tradiční i netradiční aktivity pro rozvoj informatického myšlení žáků tak, aby škola byla stále hrou.

Sledujte záznam úvodní přednášky Štěpánky Baierlové: Roboti ve třídě: cesta k inovativní a motivující výuce

Štěpánka Baierlová, učitelka informatiky a matematiky na základní škole Labyrint v Brně, vás provede tím, jak efektivně využívat robotické pomůcky ve výuce, jak vybírat ty správné nástroje pro vaše studenty a jak integrovat robotiku do různých předmětů a aktivit. Zaměřila se na důležitost jasného cíle hodiny, význam skupinové práce a spolupráce a jak vytvářet a využívat pracovní listy a checklisty. Dozvíte se, jak mohou robotické pomůcky rozvíjet algoritmické myšlení a kreativitu u žáků. Přednáška nabízí praktické tipy
a ukázky z reálného života, jak může být robotika aplikována v různých oblastech
.

Co si odnesli účastníci z příspěvku Štěpánky Baierlové? Přečtěte si zpětnou vazbu

Harmonogram dubnové DIGI roadshow

14:00–14:15 Zahájení na krajských pracovištích (uvítání účastníků, sdělení harmonogramu akce, průběhu akce...)
14:15–14:35 Celostátní zahájení DIGI roadshow, v úvodním příspěvku vystoupila Štěpánka Baierlová s příspěvkem „Roboti ve třídě: cesta k inovativní a motivující výuce
14:35–17:00 Workshopy a sdílení příkladů dobré praxe na jednotlivých krajských pracovištích NPI (podrobný program→)
17:00–17:20 Výstup z krajských pracovišť
17:20–18:00 Závěr, diskuze 


Proč je setkání vhodné právě pro vás?

  • Už jste začali vyučovat novou informatiku nebo se teprve připravujete a chcete znát tipy, jak na to?  
  • Chcete zažít aktivity do hodin informatiky na vlastní kůži? 
  • Chcete si o změnách a svých zkušenostech popovídat s kolegy? 
  • Máte pocit, že inspirace není nikdy dost a chcete načerpat další? 


Články k DIGI roadshow


Hrátky s roboty na DIGI roadshow

Zapojení robotických pomůcek do vyučování se věnovala dubnová DIGI roadshow.

Lidskost nás s dětmi může sblížit, vyzkoušeli si kantoři na DIGI roadshow

Jak probíhala DIGI roadshow v Praze a na dalších místech České republiky

Snižují hluk ve třídě nebo pomáhají se strukturou práce

V článku Snižují hluk ve třídě nebo pomáhají se strukturou práce. Učitelé vsází na aplikace, které jim usnadňují výuku a v Padletu


Ohlasy z lednové
DIGI roadshow


Bylo to příjemné především pro ty, kteří nemají příliš zkušeností a znalostí s digitálním prostředím. Získali zde určitý input, jak se to dá dělat. Na své si přišli jak češtináři, tak matikáři. Ale pro mě osobně byla nejinspirativnější přednáška o Google Classroom, s tou jsem byl velmi spokojený,“ uvedl pan Deutsch, učitel angličtiny ze Střední elektroprůmyslové školy v Olomouci. 

Přišel jsem na akci, protože mě celkově zajímala a chtěl jsem nasbírat nové zkušenosti a inspiraci. Co však za sebe můžu říct, tak nejblíž jsem měl k těm grafům, to bylo pro mě asi nejvíc inspirativní a zajímavé,“ usmíval se po skončení Roadshow Jaroslav Novák, učitel zeměpisu ze Základní školy Spojenců 8 v Olomouci. Na mysli měl přednášku Evy Fanfulové o datech a grafech.  

Přišla jsem ze zvědavosti. A protože jsem češtinářka, tak jsem čekala na paní Ludmilu Kovaříkovou. Naplnila má očekávání –⁠⁠⁠⁠⁠ ukázala mi nápady na stránkách a trochu jsem nahlédla do toho, jak ona sama pracuje s dětmi. Uchvátila mě i paní Fanfulová, byť nejsem matematik a nepracuji s grafy. Přesto tuto přednášku považuji za úplný TOP,“ podělila se o své pocity češtinářka Eva Poděbradová z Masarykovy ZŠ ve Velké Bystřici. 

Přijďte s námi diskutovat, společně řešit problémy, vyprávět a poslechnout si příběhy škol a sdílet své zkušenosti ve vašem kraji i v celé ČR.

Dozvíte se tu, co jinde ne.

Akce i veškerá podpora projektu Národního plánu obnovy DIGI jsou zdarma.